287-629

KOŁDRA Z PIERZA DARTEGO 140x200 waga wsadu 2,5kg.

220,00 zł
Szczegóły produktu

 

KOŁDRA Z PIERZA DARTEGO 140x200 - waga wsadu 2,5kg

Wypełnienie: 100% puch i półpuch naturalny (mieszanka piórek półpuchowych, pierza i piórek podskubowych)
Poszycie (wsyp): 100% bawełna
Dostępne kolory: różowy,ecru
Opakowanie: walizka z rączką
Rozmiar: 140 x 200 cm
Waga wypełnienia: 2500 g

 

Przesypiamy 1/3 naszego życia, dlatego warto zadbać by był to czas prawdziwego odpoczynku. Najnowsze badania dotyczące stosowania puchu i pierza w pościeli jednoznacznie wskazują, że nie powodują one alergii i nie przyczyniają się do rozprzestrzeniania się roztoczy, a samo stosowanie gęstego poszycia w wyrobach pościelowych, stanowi barierę przed przenikaniem roztoczy w głąb pościeli.

 

PIERZE DARTE – termiczna, lekka i puszysta linia wyrobów o wypełnieniu z pierza dartego z puchem idealnie nadaje się do użytku całorocznego. Jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż została wyprodukowana z naturalnych materiałów wysokiej jakości.

 

Charakterystyka:
Kołdra wypełniona jest  najlepszej jakości oczyszczonym pierzem dartym z puchem gęsim, pochodzącym z ferm z regionu Mazur, uważanym za miejsce, z którego pochodzi najlepszy na świecie surowiec tego rodzaju. Niewątpliwie jest to produkt przeznaczony dla klientów, którzy lubią "spać ciepło".

Poszycie stanowi 100% gęsto utkana bawełna w kolorze różowym (wsypowym), najbardziej popularnym na rynku. Jest  to materiał o bardzo gęstym splocie, dodatkowo woskowany od wewnątrz, co zabezpiecza przed wydostawaniem się pierza na zewnątrz. Każda kołdra jest wykończona białą lamówką, która stanowi element ozdobny i dodatkowo uszczelnia jej brzegi.

Pikowanie kołdry, wykonywane przy pomocy specjalnej maszyny, gwarantuje równomierne rozłożenie wypełnienia. Dzięki bardzo dobremu pikowaniu, wypełnienie nie przesuwa się. Wewnątrz kołdry wszyte są taśmy, które tworzą ścianki wokół każdej kratki, co powoduje powstanie kasetowych komór. Po napełnieniu pierze nie ma możliwości przemieszczania się między komorami. Kołdra wykonana tym systemem tworzy na całej powierzchni jednolitą warstwę izolacyjną. W miejscach przeszycia nie powstają "zimne strefy", co gwarantuje bardzo dobrą izolację cieplną.

Pierze i puch jest przed produkcją prane i dezynfekowane w specjalnych środkach, co po wysuszeniu nadaje mu odpowiednią sprężystość i elastyczność. Waga pierza jest idealnie dopasowana do rozmiaru kołdry, dzięki czemu doskonale sprawdza się ona przez cały rok.

 

Zalety produktu:

Kołdry z pierza dartego są produktami w pełni naturalnymi. Posiadają najlepsze właściwości termiczne i utrzymują temperaturę ciała na optymalnym poziomie, co zawsze gwarantuje spokojny i zdrowy sen. Kluczową zaletą materiałów naturalnych jest to, że mogą one wchłaniać i odprowadzać wilgoć z ciała podczas snu.

Pierze darte pozyskiwane jest z piór. Wykorzystanie jego walorów użytkowych umożliwiło stworzenie doskonałej linii wyrobów w atrakcyjnej cenie. Pierze darte z puchem daje nam najwartościowsze połączenie walorów puchu (lekkość i idealne właściwości termiczne) oraz  sprężystość i miękkość pierza dartego.

 

Opakowanie: każda kołdra zapakowana jest  w elegancką walizkę, dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent.